Brama
Korona Solardyjska
Historia
Kartografia
Symbole państwowe
Dane podstawowe
Forum
Władze
Order Złotego Słońca
Język solardyjski

Wielki Książę
Książę Cienia
Książę Światła
Książę Mroku
Książę Bez Ziemi
Rząd Korony
Sejmik Korony
Rządcy

Korona Solardyjska

Korona Solardyjska jest rdzeniem i suwerenem Wielkiego Księstwa Solardii. Jak wynika z historii wpierw Korona Solardyjska w istocie była jednolitym Księstwem Solardii. Po uzyskaniu niepodległości na nowych terenach wydzielono historyczne krainy - Światła i Mroku. W wyniku wydarzęń politycznych Solardia przyjeła uciekinierów politycznych z państwa ogarnietego wojną domową. Solardia przejęła, w formie cesji, wyspę Cyberia gdzie osiedlili sie imigranci. Cyberia stała się jednostką administracyjną - Krainą Cyberii. Obecnie po przebudowie i rozwinięciu wyspy Cyberii podniesiona została ona do rangi Księstwa Cyberii w unii Wielkiego Księstwa Solardii, zaś Krainy Światła i Mroku ukształtowały trzon państwa czyli Koronę Solardyjską. Korona Solardyjska posiada własny rząd i parlament dzieki czemu samodzielnie kieruje polityką wewnętrzną. Polityka zagraniczna i wspólnotowa jest scedowana na Wielkiego Ksiecia Solardii i Radę Książęca - do której należą także Książę Światła i Książę Mroku. Do polityki wspólnotowej należą dziedziny finansów, obronności i sądownictwo.

Flaga Korony Solardyjskiej i Solardyjczyków to dwa srebne promienie, wychodzące od strony drzewca, na błękitnym płótnie.

Godło to połączone herby Krain Światła i Mroku.

Korona Solardyjska posiada pięć grodów.
Gród Viktoria - stolica Korony i Wielkiego Księstwa Solardii - to centrum państwa, tu znajdują się najważniejsze urzędy oraz Pałac Książęcy.
Gród Evilstone - pierwsze miasto mikroświata, dawna stolica-państwo, charakteryzuje się niezwykłym mrocznym klimatem.
Gród Xantium - najwieksza miejscowośc portowa, charakteryzuje się wszelakiego typu marynistyką.
Gród Zistar - gród sportów wszelakich, tu miesciły i mieszczą się wszystkie siedziby związków sportowych i tu rozgrywały się najważniejsze mistrzostwa sportowe Księstwa.
Gród Sargentis - książęca miejscowość, ukształtowała klimat dzięki przywilejowi szlacheckiemu.


HYMN KORONY SOLARDYJSKIEJ I SOLARDII:
"Teraz jesteśmy wolni"DOŁĄCZ
Panel
FORUMIX
Kontakt

Mieszkańcy
Prawo
Katalog